1. Automobiļu klāsts
  2. LBX World Premiere
  3. Design & Craft

ĀRĒJAIS DIZAINS: JAUNA LEXUS IDENTITĀTE

Lexus dizaina mērķis bija radīt automobili, kas pēc rakstura ir vairāk brīvs nekā formāls, demonstrējot autentisku, nevainojamu stilu, ar kuru cilvēki uzreiz sajutīs saikni. Nozīmīgākais dizaina aspekts ir jauns priekšpuses izvietojums, kas “salauž” vārpstveida resti — pēdējo desmit gadu dizaina stūrakmeni — ievedot Lexus jaunā ērā.

Plūdenā reste bez rāmja veido LBX vārpstveida virsbūves pamatlīnijas, izceļot automobiļa spēcīgo, dinamisko virsbūvi. Tā ir arī aerodinamiski efektīva, palīdzot virzīt gaisa plūsmu virs un ap automobili. Jaunais priekšējo lukturu dizains rada spēcīgu vizuālo motīvu ar dienas gaismas lukturiem un pagrieziena rādītājiem, kas integrēti divfunkcionālos blokos. Ar šo jauno izkārtojumu lukturu raksturīgā L forma ir mainīta, lai tā būtu vērsta uz āru, nevis uz iekšu un lai atbilstu katras indikatora gaismas virzienam.

Arī automobiļa aizmugure rada spēcīgu koptēlu. Numura zīme ir pārvietota uz leju līdz buferim, lai izceltu LEXUS uzrakstu uz bagāžas nodalījuma durvīm. Tāpat Lexus raksturīgās L formas gaismas joslas jaunākais dizains ir izteiksmīgāks, kamēr pagrieziena rādītāji un atpakaļgaitas lukturi ir neuzkrītošāki, kad nav izgaismoti.

Zemais dzinēja pārsegs, durvju moldingi, kas ir vienā līmenī ar virsbūvi, aizmugurējā jumta spoileris un precīzs lukturu bloku dizains uzlabo virsbūves aerodinamiku un veicina LBX efektivitāti, stabilitāti un atsaucību. Virsbūves krāsu izvēle ietver spilgtus toņus un Lexus dziļi mirdzošu “sonic” apdari. LBX versijām Emotion un Cool ir pieejams divtoņu krāsojums, apvienojot jebkuru krāsu opciju ar kontrastējošu melnu jumtu.

SALONA DIZAINS: VIENKĀRŠĪBA UN ELEGANCE, AMATNIECĪBA UN AUGSTA KVALITĀTE

Lexus dizaineri centās radīt vienkāršu un izsmalcinātu salonu, kas rada augstāka segmenta modeļa sajūtu. Šī efekta pamatā ir trīs galvenie elementi: laba redzamība ar plašu skatu uz āru un vienkāršs, ērts mērinstrumentu panelis; plaša salona sajūta; un izcelta viduskonsole.

Augstākā kvalitāte un uzmanība detaļām ir redzama apdarē un detaļās, kas ir patīkamas pieskārienam un ar spēcīgu vizuālo efektu. Papildus augstākās kvalitātes pusanilīna ādai ir pieejams arī vegāniem piemērots salons, kurā izmantota sintētiskā āda un materiāli sēdekļu pārvalkiem un stūrei, pārnesumu pārslēgšanas svirai un durvju apdarei. LBX ir arī jauni Tsuyusami ogles apdares ielaidumi, kas izveidoti, izmantojot jaunu plēves tehniku vairākos slāņus, lai radītu izteikti teksturētu izskatu ar dziļuma efektu. Salona apgaismojums papildina Omotenashi efektu, radot mājīgu un aicinošu sajūtu un liekot automobilī justies kā mājās. Izceļot dažādas salona daļas, apgaismojuma dizains ietver 50 krāsu opciju klāstu, kas sakārtotas tēmās ar dažādām noskaņām.

Vadības panelis ir Lexus Tazuna koncepcijas interpretācija, kas pirmo reizi tika ieviesta vidēja izmēra SUV NX. Tajā galvenās vadības ierīces un informācijas avoti ir izvietoti tieši ap vadītāju, tāpēc to lietošanai ir nepieciešamas tikai minimālas rokas vai acu kustības. Tas palīdz vadītājam koncentrēties uz braukšanu, nenovēršot uzmanību. Stūres rata novietojums un leņķis tika precīzi aprēķināti, lai sniegtu vadītājam pārliecinošu vadības izjūtu.

Lai palīdzētu nodrošināt plašu un skaidru skatu, horizontālajam instrumentu panelim ir tīrs un vienkāršs dizains. Katrā pusē tā forma ieplūst durvju panelī, radot plašu, bet reizē ieskaujošu sajūtu priekšējo sēdekļu pasažieriem. Šī dizaina radītā nepārtrauktā līnija palīdz vadītājam sajust automobiļa sasvēršanos, braucot līkumos. Zemais sēdekļa novietojums palīdz vadītājam justies vienotam ar automobili, tajā pašā laikā nodrošinot priekšpusē pietiekami daudz vietas ceļgaliem. Lai nodrošinātu labu skatu visiem salonā esošajiem, aizmugurējie sēdekļi ir novietoti nedaudz augstāk nekā priekšējie.

Bagāžas nodalījumā ir līdz 332 l vietas (priekšpiedziņas modeļiem ar paceltiem aizmugurējiem sēdekļiem) — pietiekami daudz diviem 75 litru čemodāniem, ko pārvadāt zem cietā bagāžas pārsega.