1. Automobiļu klāsts
  2. RZ World Premiere
Ātrā atlase
LEXUS RZ 450e

LEXUS RZ 450e PASAULES PIRMIZRĀDE

2022. gada aprīlī Lexus atklāja savu pirmo globāli pieejamo akumulatora elektriskā transportlīdzekļa (BEV) modeli. Pilnīgi jaunais Lexus RZ 450e iemieso unikālo Lexus dizainu un braukšanas pieredzi, kuras pamatā ir progresīva elektrifikācijas tehnoloģija.

LEXUS RZ 450e

Jauns braukšanas veids

RZ ir iespaidīgi pamatveiktspējas rādītāji, kuru pamatā ir augstas precizitātes motora griezes momenta kontrole, kā arī optimāls akumulatora un motora izvietojums, tādējādi panākot ideālu svara sadalījumu un ātru reakciju. Koncepcijas nosaukums ir "The Natural", un tās pamatā ir DIRECT4 pilnpiedziņas sistēma, kas kontrolē priekšējo un aizmugurējo piedziņas spēku atbilstoši braukšanas un ceļa seguma apstākļiem. Tiek nodrošināta braukšanas veiktspēja, kas pilnībā atbilst vadītāja nodomiem, paceļot Lexus Driving Signature braukšanas pieredzi vēl augstākā līmenī.
LEXUS RZ 450e

UZLABOTA KONTROLE

Lexus pirmā One Motion Grip sistēma un jūgam līdzīgā advancētā stūrēšanas kontrole rada uzlabotu saikni starp cilvēku un mašīnu, izmantojot elektriskus signālus, nevis mehānisku savienojumu. Šī saikne uzlabo vitālās braukšanas informācijas kvalitāti un tās nodošanas ātrumu. One Motion Grip nodrošina iespaidīgu automobiļa manevrētspēju un pārliecību iedvesmojošu veiktspēju, izmantojot precīzu skaitļošanu un bloķējot liekas riepu un bremžu vibrācijas.

*One Motion Grip dizains nav galīgs. Produkts būs pieejams 2025. gadā.

LEXUS RZ 450e

AUTENTISKA 4 RITEŅU PIEDZIŅA

DIRECT4, Lexus pirmā pilnpiedziņas sistēma, un jaunizstrādātais augstas jaudas eAxle motors nepārtraukti kontrolē četru riteņu piedziņas spēku ar augstu precizitāti. Tas darbojas atbilstoši automobiļa saskares slodzei ar zemi, neatkarīgi no ceļa seguma un braukšanas apstākļiem, lai nodrošinātu aizraujošu braukšanas pieredzi atbilstoši vadītāja nodomam. Tāda būtiska informācija kā pagriezienu izbraukšanas ātrums un stūres leņķis palīdz optimizēt piedziņas spēka sadalījumu un palīdz sasniegt izcilu stabilitāti.
LEXUS RZ 450e

ĪPAŠA PLATFORMA

RZ 450e izmanto Lexus pirmo, tieši BEV izstrādāto, platformu (e-TNGA), lai ievērojami uzlabotu automobiļa veiktspēju un sniegtu aizraujošu braukšanas prieku. Platforma nodrošina augstu stabilitātes un braukšanas komforta līmeni, un tai ir zems smaguma centrs un inerces moments, jo akumulators ir uzstādīts zem automobiļa grīdas.

LEXUS RZ 450e GALERIJA

LEXUS RZ 450e

NĀKAMĀS PAAUDZES DIZAINA VALODA

Dizaina koncepcija pauž nevainojamu paātrinājuma un griezes momenta sajūtu, kas ir unikāla tieši elektromobiļiem. Ir mainījušās automobiļa priekšpuses funkcionālās prasības, jo vairs netiek izmantots iekšdedzes dzinējs, un Lexus tiecas izveidot jaunu vizuālo identitāti, izmantojot "vārpstveida virsbūves" dizainu. Interjeru iedvesmo BEV dinamiskā veiktspēja, nodrošinot tīru un izveicīgu tēlu. Lai arī telpa ir funkcionāla, tā rada izsmalcinātības un augstas kvalitātes meistarības sajūtu.
LEXUS RZ 450e

UNIKĀLS SKANĒJUMS

Salonā esošās skaņas ir tikpat sajūsminošas kā pati braukšana un veido dialogu starp automobili un vadītāju. Inženieri ir pieskaņojuši skaņas frekvences automobiļa ātrumam un skaņas līmeņiem dinamisku darbību, piemēram, paātrinājuma laikā. Dzinēja skaņu tonis un akustiskās pārraides īpašības tika noregulētas, lai tās kļūtu dzirdei tīkamas. Turklāt klusumam ir liela nozīme salona komforta radīšanā.
LEXUS RZ 450e

KOMFORTS UN IZSMALCINĀTĪBA

RZ salonu caurvij Omotenashi filozofija, radot minimālistisku, bet gaisīgu luksusa vidi. Plūstošā forma, kas aizsākas pie pārsega un pāriet uz durvīm, saskaņojas ar zemu novietoto mērinstrumentu paneli, savukārt vienkāršā durvju apdare un konsole rada plašuma iespaidu. Modernas telpas un vienkāršu virsmu kombinācija ar fokusu uz tekstūru, pauž viesmīlīgu brīvības sajūtu. Garā garenbāze nodrošina plašu telpu pasažieriem aizmugurējā sēdekļa rindā, sniedzot papildu plašuma sajūtu. Turklāt pieejamais panorāmas jumts vēl vairāk piešķir atvērtības un plašuma sajūtu.
LEXUS RZ 450e

TĪRA GAISOTNE

Fona apgaismojums bagātina salonu braukšanas laikā. Ieteicamās 14 krāsas atspoguļo emocijas un sajūtas, kas rodas, vērojot skaistās dabas parādības. Turklāt pasaulē pirmais In-ei apgaismojums maina gaismas nokrāsu, kas tiek projicēta uz durvju apdares ornamenta, kad durvis tiek atvērtas un aizvērtas, piešķirot interjeram jaunu veidolu.

*One Motion Grip dizains nav galīgs. Produkts būs pieejams 2025. gadā.

LEXUS RZ 450e

KRĀSU IZVĒLE

Ir pieejamas 6 virsbūves krāsas, tostarp Ether Metallic, kas atgādina BEV veiklo braukšanas sniegumu, un Sonic Copper ar Lexus jaunāko metāliskās krāsas tekstūru. Pieejamais divtoņu krāsu shēmas melnais krāsojums sākas no vārpstveida virsbūves priekšpuses un pāriet uz dzinēja pārsega augšu un jumtu. Šāds krāsojums rada mūsdienīgu noskaņu, kas izceļ RZ vārpstveida virsbūvi.

"RZ ir izstrādāts ar mērķi radīt unikālu Lexus BEV, kurā var justies droši braucot, kurš ir tīkams taustei un ir aizraujošs."


Takaši Vatanabe (Takashi Watanabe), Lexus Electrified galvenais inženieris, Lexus International

LEXUS RZ 450e

VAIRS NEKĀDU IZMAIŅU

RZ izmantota jaunākā Lexus Safety System+, jo mēs uzskatām, ka ir svarīgi ātrāk izstrādāt pasaules līmeņa progresīvās drošības tehnoloģijas un ieviest tās automobiļos. Proaktīvais braukšanas asistents atbalsta dažādās situācijās un nodrošina optimālu kontroli, kas balstīta uz vadītāja monitoringu, tādējādi vēl vairāk veicinot drošu braukšanu. Funkcijas ietver sadursmes novēršanas sistēmu, kas konstatē situācijas, kad vadītājs skatās uz sāniem vai aizmieg pie stūres, brīdinot viņu agrīnā stadijā.
LEXUS RZ 450e

TEHNOLOĢIJU ATTĪSTĪBA

Centrālajā displejā tiek izmantots liels skārienekrāns ar daudzām funkcijām, kuras aktivizē ar vieglu pieskārienu. Liela uzmanība tika pievērsta pogu izmēram, formai, izkārtojumam un displeja informācijai. Tas ļāva sasniegt optimālu formu un izvietojumu intuitīvai darbībai, vienlaikus ņemot vērā katras funkcijas lietošanas biežumu.
LEXUS RZ 450e

RADĪTS MOBILITĀTEI

OTA (Over-the-Air) atjauninājumi nodrošina pastāvīgu jaunākās programmatūras atjaunināšanu. Pat pēc iegādes tiek pievienotas jaunas funkcijas, uzlabojot automobiļa veiktspēju, ļaujot tam kļūt drošākam un aprīkotam ar jaunākajām vadītāja palīgtehnoloģijām. Viedtālruni var izmantot kā digitālo atslēgu, ja automobilim ir šāda funkcija. Ja vien kabatā ir viedtālrunis, var aizslēgt/atslēgt durvis un iedarbināt dzinēju. Viens viedtālrunis var darbināt vairākus automobiļus, ja vien tie ir piereģistrēti vienai un tai pašai digitālajai atslēgai.
LEXUS RZ 450e

PĀRLIECĪBA KATRĀ BRAUCIENĀ

Īpašie BEV lieljaudas akumulatori un silīcija karbīda jaudas pusvadītāju elementi invertorā, kā arī zemu zudumu tehnoloģiju iekļaušana, palīdz paplašināt automobiļa nobraucamo attālumu ar vienu uzlādi (400 km). Augstas jaudas uzlādes iespēja atbilst klientu vajadzībām katrā valstī. RZ akumulatora sildīšanas sistēma ļauj uzlādēt akumulatorus īsā laikā pat ziemā un aukstākos reģionos.